Fiatal felnőtt éveim meghatározó szakasza 3 gyermekem megszületése és a velük töltött évek megannyi tapasztalása volt. Érdeklődésem már ekkor a lélektan felé fordult, de mégsem ez lett tanulmányaim első állomása. A pszichológia szak helyett tibeti szakra felvételiztem az ELTE-n, ahol 2002-ben szereztem diplomát. Életem ezen szakasza jelentősen formálta a gondolkodásomat, és gazdagította a világképemet; megnyitotta figyelmem az ismeretlen kultúrák, szemléletek irányába.

Később érdeklődésem fókuszába a szülés és születés csodája került, így lettem laikus szüléskörüli segítő (dúla). Kismamák várandósságát, szülését kísértem és támogattam testi-lelki jóllétüket szülésük, anyává születésük óráiban. Az ennek során átélt élmények tovább mélyítették érdeklődésemet a női létben megjelenő, a női életszakaszokhoz kapcsolódó, a fordulópontok által kínált transzformációs lehetőségekben.

Hogy a segítői tudásom bővítsem, 2010-ben mentálhigiénés szakember végzettséget szereztem. Az életemben addig bejárt utak végül 2010-ben egy pontban futottak össze, és egymást erősítve fonódtak egymásba a Katarzisz Komplex Művészetterápia módszerében, melyet 2014 óta kiképző művészetterapeutaként oktatok is.

Segítő attitűdöm alapja a rogers-i személyközpontú szemlélet, a művészetterápiás módszer (képzőművészet-és meseterápia), mellyel dolgozom a jungi pszichológia alapjain nyugszik.

 

 

 

 

 

 

Ez az oldal a SPEEDPAGE weboldal készítővel készült